SB LIVER PLUS

(SB LIVER PLUS)

(LIVER TONIC )
Kullanım Sahası & Endeksiyonları
BİLEŞİM
Sorbitol 300.000 mg/L
Betain 20.000 mg/L
Kolin Klorür 90.000 mg/L
Lizin 10.000 mg/L
Magnezyum 2.500 mg/L
Metiyonin 10.000 mg/L
Vitamin PP 1.000 mg/L
L-Karnitin 2.500 mg/L
Silymarin % 2

Karaciğer ve karaciğer fonksiyonlarını stimule eden ve yağlı karaciğer sendromunun iyileştirilmesinde yardımcı olan, orijinal ve karaciğer fonksiyonlarına odaklanan, eksiksiz formülündeki içeriği sayesinde, glusit, protid ve lipit metebolizmaları üzerine etki gösteren bir üründür.

KULLANIM SAHASI
Ruminantlarda:

Özellikle süt verimi yüksek ineklerde, geçiş dönemlerinde şekillenen, infertiliteye hatta ölümlere sebep olabilen ketosiz’in, yağlı karaciğer sendromu ve gebelik toksemisinin tedavisini desteklemek amacı ile kullanılır. Endotoksin üreten bakterlerin sebep olduğu mastitis ve metritislerin, retensiyosekundinerium’a bağlı olarak oluşan toksikasyonların ve diğer enfeksiyoz hastalıkların tedavisinde karaciğeri destekler. Tırnak keratizasyonları ve kas-iskelet sistemini destekler, ayak ve tırnak hastalıklarına predispozisyonu azaltır. İştahı açar, bağırsak, pankreas ve safra sekresyonlarınıstimule eder, yemden faydalanımı arttırarak Besi ve Sağmal hayvanlarda performansı arttırır.

Atlarda:

Atlarda fötal gelişimin oldukça hızlı olduğu, gebeliğin son 90 günü içerisinde fötal gelişimi destekler, anneye amino asit desteği sağlar. Egzersiz ve koşu sonrası kaslara amino asit desteği sağlar. İştahı açar, bağırsak, pankreas ve safra sekresyonlarınıstimule eder, yemden faydalanımı arttırır.


Kümes Hayvanlarında:

Lipotofik etkisiyle, yumurtacılarda görülen karaciğer ve böbrek yağlanmalarına karşı koruma ve yağların karaciğerden uzaklaştırılmasını sağlar. Broiler’lerde yağların tüm vücuda orantılı dağılmasını sağlar, ani ölüm sendromunu engeller. Küf mantarlarının sebep olduğu aflatoksikozis ve okratoksikozis vakaları başta olmak üzere her türlü toksikasyon durumunda karaciğeri destekler. İndijesyon ve kolikleri engeller.Tüy dökümü sonrası verimin eski seviyeye ulaşması için gereken süreyi kısaltır. Perozis’e ve kas distrofisine karşı koruma sağlar. Aşılama, nakil, gaga kesimi gibi stresli durumlarda immun sistemi destekler. İçerdiği bitkisel ekstrad sayesinde iştahı açar, bağırsak, pankreas ve safra sekresyonlarınıstimule eder, yemden faydalanımı arttır, verim artışı sağlar.


KULLANIM ŞEKLİ
Ruminantlarda

*Hastalık Tedavisinde Destek Mahiyetinde, Hayvan başı 100 ml X 5 gün

*Ketosiz tedavisine destek olarak, Hayvan başı 500 ml X 3 gün

*İçme suyuna katılabildiği gibi doğrudan oral uygulama da yapılabilir.

Atlarda

*Hayvan başı 100 ml X 5 gün

*Egzersiz ve koşu sonrası 250 ml İçme sularına katılır.


KÜMES HAYVANLARINDA
Broilerlerde

*Her yem geçişinde 3-5 gün boyunca 4 lt. içme suyuna 1 ml uygulanır.

*Kesim öncesinde 3-5 gün boyunca 4 lt. içme suyuna 1 ml Uygulanır.

Yumurtacılarda

*Yumurtlamanın ilk ayı içerisinde 5 gün boyunca, 4 lt.içme suyuna 1 ml

*Geri kalan yumurlama dönemi içerisinde ayda 3 gün boyunca,4 lt. içme suyuna 1 ml uygulanır.